Jak se naučit programovat – kompletní kurz moderního programování

Kurz je publikovaný na kanálu Youtube, veškeré dodatečné informace jsou zveřejňovány na FB stránce a zde na webu. Pokud máte náměty na zlepšení nebo byste rádi v tutoriálu něco chtěli přidat, dejte mi vědět na jaroslav.huss@gmail.com.

Kurz je v celé své šíři zdarma a zdarma vždycky bude. V kurzu se perfektně naučíte psát HTML, CSS a programovat v Javascriptu, zároveň je celý kurz navržený pro úplné začátečníky, kteří chtějí vystřídat obor a pustit se do programování.

1. Jak si vše připravit a co od kurzu čekat

V prvním videu se podíváme na to, jak si vše připravit, abyste mohli pohodlně programovat.

2. Jaký je rozdíl mezi HTML, CSS a Javascriptem

V dnešním videu se dozvíme, jaký je rozdíl mezi jazyky HTML, CSS a Javascriptem

3. HTML párové a nepárové tagy, CSS úvod do selektorů a první JS program

Ve třetím tutoriálu konečně už budeme psát kód. Naučíme se propojit HTML s CSS a javascriptem, představíme si párové a nepárové tagy, koukneme na základní selektory v CSS a napíše se mi náš úplně první program.

4. HTML/CSS portfolio, proměnné v JS a funkce prompt, alert a confirm

Ve čtvrtém videu začneme pracovat na vlastním webovém portfoliu. Ukážeme si tag jménem DIV, kterému dáme třídu a poté ho nastylujeme. Zároveň si k portfoliu připravíme funkce, které umožní vstup od uživatele. Vstupy od uživatele se naučíme ukládat do proměnné a rovnou hodnotu proměnné vypsat do console.

5. HTML sekce a bg image, CSS flex, JS datum a manipulace s HTML

V dnešním tutoriálu výrazně pokročíme. Vytvoříme si hero obrázek na pozadí, vše hezky zarovnáme na střed a pomocí Javascriptu konečně propíšeme datum do stránky a naučíme se, jak modifikovat HTML právě pomocí programování. Od teď už začne slibovaná interakce Javascriptu s HTML dokumentem.

6. Pokračujeme ve Flexu - v Javascriptu si vysvětlíme funkce

Dnes se to konečně stane a vy se naučíte ovládat javascriptem HTML dokument! Naučíme se vykonávat funkce na základě akcí uživatele - když uživatel najede na element a když ho opustí. Zároveň budeme pokračovat ve studiu Flexu, který je nesmírně důležitý při práci s HTML a CSS.

Přestávka: HTML za pouhých 30 minut

HTML za 30 minut je video, které nám dává malý oddych po prvních 6 videí z playlistu "Jak se naučit programovat". V následujících 30 minutách si představíme nejpoužívanější tagy a jejich atributy včetně jejich vlastností.

Kdy budou kurzy pokračovat?

Vážení kolegové, přátelé a další návštěvníci. Začaly se mi hromadit dotazy, proč kurz nepokračuje. Vysvětlení je jednoduché - studium na vysoké škole Unicorn University spolu s rodinou a náročnou prací se ukázalo jako veliký oříšek.

Nicméně od začátku června jsem se zapřísáhl, že na to maximálně dupnu, abych vám všem pomohl se vstupem do nádherného světa programování. Prosím tedy o trpělivost!

Pokud nechcete, aby vám můj červnový start utekl, hoďte si subscribe na YouTube. Ihned, jak začnu pokračovat v našem programátorském tutoriálu, Youtube vám pošle notifikaci.

Díky za trpělivost a brzy na viděnou/slyšenou.

Jarda Huss